social media, internet, kobieta

Co zamiast Allegro?

Jeszcze parę lat temu profesjonalna sprzedaż internetowa praktykowana była przede wszystkim w Allegro. Obecnie również jest to jeden z najchętniej wybieranych serwisów zakupowych, który cieszy się duża popularnością w wielu branżach. Jednak dla sprzedawców, generowanie za jego pośrednictwem satysfakcjonujących dochodów stało się obecnie bardzo trudne. Winne są temu coraz wyższe prowizje od sprzedaży, konieczność nakładania niskiej marży za towar oraz duża konkurencja. Idealną alternatywą dla Allegro jest własny sklep internetowy.

Własny e-sklep zamiast Allegro

Prowadzenie sklepu internetowego na własnej domenie pozwala sprzedawcy na pełną niezależność i samodzielność. Wypracowanie marki daje szansę na ustalenie satysfakcjonujących cen oraz uzyskanie stałych, powracających klientów poszukujących pozytywnych doświadczeń i wrażeń zakupowych. Własny sklep internetowy jest znacznie mniej anonimowy od konta na Allegro, dzięki czemu sprawia wrażenie bardziej wiarygodnego i budzi zaufanie. Takie rozwiązanie pozwala również na samodzielne decydowanie o rozwoju działalności, bez wymogu dostosowywania się do restrykcyjnych zasad serwisu aukcyjnego.

Sklep internetowy na abonament

Otworzenie i prowadzenie indywidualnego e-sklepu nie musi być skomplikowane i kosztowne. Obecnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest sklep na abonament. Platforma tego typu to na przykład sklep SkyShop.pl, która dodatkowo posiada dwukierunkową integrację z Allegro. Dzięki temu pozwala na sprawne i bezproblemowe przeniesienie wszystkich aukcji z serwisu do nowego sklepu. W ten sposób można znacząco zminimalizować początkowe koszty, a zaoszczędzone na wysokich prowizjach pieniądze przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu. Dotyczy to zwłaszcza reklamy sklepu w internecie, w tym na darmowych kanałach social media. Otwierając własny sklep nie trzeba jednak natychmiastowo likwidować działalności na portalu aukcyjnym, a jedynie stopniowo ograniczać wystawianie produktów i zachęcać klientów do wizyt w nowym miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *