macbook

Założenie e-sklepu nie musi być skomplikowane

Sklep online to z pewnością świetny pomysł na biznes. Każdego dnia przybywa Internautów, którzy bardzo chętnie korzystają z możliwości robienia zakupów w Sieci. Jest to tańsze, szybsze i wygodniejsze niż chodzenie po stacjonarnych sklepach. Sklep internetowy można założyć na różne sposoby. Można zlecić jego wykonanie od podstaw firmie zewnętrznej lub postawić na gotowy sklep na abonament. Taką możliwość daje chociażby platforma Sky-Shop.pl.

Zakładanie sklepu internetowego w praktyce

Sklep online może istnieć dzięki technologii oferowanej przez Internet. Nie obędzie się więc bez kupienia domeny i serwera. W przypadku przedsiębiorców, którzy nie dysponują wiedzą z zakresu informatyki, warto także zatrudnić dobrego Informatyka, który zajmie się stworzeniem profesjonalnej strony sklepu i jej grafiką. Inną opcją jest zdecydowanie się na wynajem czy zakup gotowego oprogramowania i hostingu. Wiele osób decyduje się także na sklep internetowy na abonament, co jest świetną opcją dla tych którzy chcą zaoszczędzić sporo pieniędzy już na samym starcie. W tym przypadku nie ma bowiem konieczności inwestowania wielu środków finansowych na otwarcie e-sklepu.

Do założenia sklepu internetowego nie jest potrzebna działalność gospodarcza, jednakże aby móc w nim sprzedawać towary, konieczne jest założenie firmy do prowadzenia ewidencji sprzedaży. Nie bez znaczenia jest też to, jaki asortyment będzie sprzedawany w e-sklepie. Konieczne jest więc wybranie branży i podzielenie jej na trzy kategorie – kategorię główną produktów, kategorię dodatkową i kategorię akcesoriów.

Jak założyć sklep internetowy na platformie Sky-Shop.pl?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu na abonament na platformie Sky-Shop.pl. Na korzyść przemawiają tutaj nieskomplikowana obsługa, nieduży wkład własny i możliwość zarabianie na sklepie online praktycznie od zaraz. Wystarczy wejść na stronę główną platformy i kliknąć w przycisk Załóż sklep za darmo. Kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza, czyli podanie domeny i nazwy sklepu, swojego e-maila i hasła. Dzięki tym prostym czynnościom otrzymujemy sklep online w wersji podstawowej na okres 14 dni. W tym czasie należy zdecydować się na konkretny pakiet, po czym zyskuje się dostęp do zaawansowanych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *